Proč vsadit na nebankovní hypotéku?

Splnit si sen o vlastním bydlení chce téměř každý z nás. Jen málokdo ale dokáže tento sen zafinancovat z vlastních prostředků. Cestě do banky se tedy vyhne jen málokdo. Jenže bankovní instituce jsou v případě úvěrových produktů velmi přísní a jeden, byť nepatrný, prohřešek může vést k zamítnutí celé žádosti. I z tohoto důvodu stále více lidí dává přednost nebankovním institucím, které jsou v tomto ohledu o poznání benevolentnější.

 

Čekací lhůty

I když bankovní instituce neustále modernizují své služby a řadu věcí už může klient vyřídit i online, pro půjčku ještě ve většině případů musí stejně na pobočku. Banky navíc ke každému žadateli přistupují individuálně, celý proces je tak zdlouhavý a s nejasným výsledkem. Podmínky pro získání úvěrových produktů se každým rokem zpřísňují a zvyšuje se tak i procento lidí, který na úvěr vůbec nedosáhnou.

přesýpací hodiny

Nebankovní půjčku dnes už leckde vyřídíte online. Stačí k tomu jen oskenovat potřebné dokumenty, vyplnit a odeslat žádost. Vše je rychlé, snadné a v pohodlí domova. Nebankovní instituce většinou pracují s automatickým schvalovacím procesem, který dokáže žádost vyhodnotit do pár minut. Daň z rychlého vyřízení je však vyšší úmrtnost žadatelů.

 

Měsíční bilance příjmů a výdajů

Bilance žadatele je pro řadu bankovních společností klíčová. Je to pochopitelné, jak chce žadatel splácet úvěr, když mu na splátky v napnutém rozpočtu už nezbývá. Najde se celá řada lidí, kteří nejednají příliš racionálně a pro úvěr si stejně zajdou.

mladý podnikatel

Nebankovní instituce však měsíční bilanci mnohdy vůbec neřeší. Je na pováženou, zda je tomu dobře, či nikoliv. V případě finanční nouze nebo nečekaných výdajů, představuje ale nebankovní půjčka vcelku snadné řešení. Americká hypotéka bez doložení příjmu https://www.fahd.cz/hypoteka-bez-dolozeni-prijmu/ je to koneckonců jasným důkazem.