Když podlahu, tak z marmolea!

Potřebujete novou podlahu? Chcete, aby u vás doma bylo útulno, aby vaše podlaha něco vydržela, a zároveň byla vyrobena z přírodních materiálů, které nebudou zatěžovat životní prostředí ani vaše zdraví? Vyzkoušejte podlahu z marmolea!
Ač zní název této podlahové krytiny poměrně cizokrajně a nově, jedná se o klasickou podlahovou krytinu, která se u nás používala už v devatenáctém století, jen se na ni trochu pozapomnělo.nohy dívky na modré podlaze
Marmoleum je v podstatě druhem velice kvalitního přírodního linolea, které je zhotoveno pouze ze zdravotně nezávadných přírodních materiálů. Takže jej na konci jeho životnosti můžete dát klidně na kompost, kde se rozloží.
Ovšem nebojte se – v případě, že si ho domů pořídíte, tak vy jistě nebudete těmi, kdo ho bude likvidovat. Tato povrchová krytina má mimořádně dlouhou životnost, takže s vámi bez potíží vydrží třeba padesát let, anebo do doby, dokud se vám neokouká. Její velkou přesností je jistě i to, že ji můžete v případě potřeby snadno opravit. I kdyby krytinu děti vyzdobily fixem anebo ji někdo poleptal anebo popálil, tak nemusíte udělat nic víc, než horní vrstvu obrousit a znovu natřít. A to je vše.
Marmoleum má ovšem ještě celou řadu dalších příhodných vlastností, které z něj dělají ideální krytinu pro všechny domovy.
Je velice příjemné na omak. Na dotek je velmi teplé, dokonce teplejší než dřevo anebo klasické linoleum. Takže je příjemné na něm sedět anebo se po něm procházet bosýma nohama.různé podlahové krytiny
Zároveň tlumí nárazy, takže nejen, že nevytváří hluk v domě, ale ještě k tomu šetří vaše klouby. Vašemu zdraví jistě prospěje i to, že je bakteriostatické, tedy zamezuje množení bakterií. Proto je ideální volbou pro alergiky.
Přestože se jedná o přírodní materiál, jeho cena vás příznivě překvapí – začíná již na hranici 500 korun za metr čtvereční v závislosti na tom, o jaký dekor budete mít zájem. Na výběr máte z celé řady barevného provedení.