Jen proto, že je něco hezké, nemusí být vhodné

Výrobci kol si mohou poslední dobou mnout ruce, nad výrobou elektrokol. Tak jak moc se mnoho uživatelů jim bránilo v používání, tak nyní mnozí jezdí právě na těchto strojích. Jak je možné, že se názory tak rychle mění? Mnohé totiž zavinily různé mýty, které při prvních prodejích vystoupily na povrch. Především se poté jejich používání spojovalo s důchodovým věkem. A tak možná si ho skutečně někteří movití důchodci pořídili a poté byli nad míru spokojeni s lehkou a svižnou jízdou. Však aby ne, vždyť s takovou lehkostí, jakou předjížděli mnohé jiné do kopců, jim určitě pozvedlo sebevědomí. Jenomže ne každý model je vhodný pro každého. A i když se elektrola prodávají snad v každém obchodním domě, je lepší se pro nákup vydat úplně jinam, kde tomu budou rozumět a doporučí kolo přesně na míru podle potřeby. Mnohdy se stačí podívat například na nabídku internetového obchodu a alespoň tak získáme představu.

bílé kolo s nákupním košíčkem v zadní části

· Kolo do města – taková skládačka je naprosto ideální. Samozřejmě nejtěžší na celém kole bude pohon a baterie, ale na druhou stranu se dá kolo pak složit do městské hromadné dopravy nebo vlaku a snadno se dá popojet, pokud je to třeba. Košíček se dá krásně upevnit na nosič nebo některé modely ho mají i v přední části a hurá na nákupy. Jízda na městském elektrokole má svoje výhody a především i při rozjezdu budeme daleko rychlejší.

horské elektrokolo s pozadím zapadajícího slunce

· Horské kolo – naprosto vhodné do terénu a tak se s ním dá skvěle vyrazit na nezpevněné trasy a na různé vrcholy, skalní cesty vyhrazené pro jízdu na kole nebo lesní cestičky. To se to pak šlape i na ten největší kopec, z kterého se dá pozorovat západ nebo východ slunce. Jeden z nejkrásnějších zážitků dne.
Krosové kolo– je to v podstatě takový univerzál, ale přesto odlišného provedení pro děti, muže a ženy. Zkrátka každý má vypracovaný svůj nejlepší a nejvhodnější model. Nicméně je to přesně takové kolo, které bude rádo dělat společnost na cyklistické dovolené a uživatel ocení jeho komfortní jízdu. Krosové kolo je takovou vstupenkou do cyklistiky, ale mnozí již u něj zůstanou.